Erasmus+ uitwisseling in Alicante

Afgelopen week namen negen leerlingen uit verschillende studierichtingen van het 4de en 5de jaar deel aan een Erasmus+ uitwisseling in Spanje, bij partnerschool IES Radio Exterior in Alicante. Samen met leerlingen uit Italië, Duitsland en Zweden vormden ze een internationale groep waarin samenwerking en uitwisseling centraal stonden.

Het project had als doel het Europees en intercultureel bewustzijn te versterken. Door samen te werken aan activiteiten, ervaringen te delen en ondergedompeld te worden in een andere cultuur, leerden onze leerlingen openstaan voor nieuwe perspectieven en verschillen waarden.

Daarnaast was er veel aandacht voor persoonlijke groei. Leerlingen ontwikkelden hun zelfstandigheid, zelfvertrouwen en sociale vaardigheden in een internationale context. Ze leerden zich flexibel opstellen en groeiden zowel op persoonlijk als op sociaal vlak.

Het werd een warme en verrijkende week vol nieuwe inzichten, vriendschappen en ervaringen die ze nog lang zullen meedragen.

Deel dit bericht:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Groeien in leren

Naar een school kom je om te leren, dat is logisch. Op SAG bieden we kwaliteitsvol onderwijs: levensecht, eigentijds en duurzaam. Van talenknobbel tot techneut, van denker tot doener… bij ons leer je op jouw maat. Dankzij het diverse aanbod, is er voor elke leerling een studierichting die past bij je interesses en talenten.

Naast louter kennis leer je ook probleemoplossend denken, creatief zijn en allerlei sociale- en culturele vaardigheden ontwikkelen. Je krijgt de tijd om leerstof te herhalen, maar we bieden ook uitdagingen aan leerlingen die dat nodig hebben. Je leert samenwerken en communiceren met anderen, zowel achter de lesbank als aan de werkbank. Een leerling is immers meer dan een optelsom van punten.

En ja, ook leren moet je… leren. We helpen je in het zoeken naar methodes om lessen bij te houden, je studieschema op te stellen, je leerstof te studeren. Want ook daarin kan je groeien.